Můj blog pouze o Módě ZDE

Deníček a fotogalerie Callya ZDE

Pro někoho jsou kočky pouze zvířata, ale pro někoho je to svět, kterému obětuje i to nejcennější co má.. :)
Pokud máš svůj názor, ale nesdílíš ho s lidmi, kteří rádi snášejí společnost koček, nebude mít zřejmě návštěva této stránky velký přínos, ale i přesto zkus v sobě najít špetku takového citu, jaký vnímáme my.. :)

Jak to udělat,když jedu na dovolenou

4. července 2009 v 22:08 |  Kočky

Voliéra-pro menšinu koček


Kočky máme určitě vymazlené,a proto pro ně nebude lehké,když odjedete a kočka zůstane v domě sama..Úplně nejlepší je,když kočce najdeme náhradní bydliště..Nějaké kočky by možná snesly voliéru,klec nebo jiný menší prostor...Každopádně před odjezdem kočku moc nemuchláme,aby si na nás ještě víc nezvykala,a pak to nebyl další zbytečný problém..
Kočku vybavíme do voliéry tak,aby měla všechno co má ráda..Takže tady jsou základy:granule(nejlépe větší množství,ale musíme namíchat trošku konzervou),hračky(nebo bambulky),vodu!!,pelíšek,zateplení,deku,WC,nějaké posypání země a podlahy ve voliéře a taky nějaké větve,chodby,houpačky,škrábadlo a taky zakrytí voliéry nějakou plachtou!
Umístění voliéry:Voliéru umístíme do klidného místa..Musí být nutně po větru,aby kočku zbytečně neděsily návaly větru i deště...Také jí umístíme do pozice,aby měla výhled,ale zároveň,aby jí neznerzvózdňoval...Kočka má náhradní bydlení


Kočka je nesmírně ráda u někoho,koho zná...Teď vám řeknu dva návrhy na náhradní bydlení..Zaprvé je to někdo blízký kterého si kočka oblíbila a kterého zná,nemá psa,any malé děti!Za druhé je to kočičí útulek kde kočka počká a bude o ní(po zveřejnění informacích)dobře postaráno...Samozdřejmě že nás nikdo nenahradí,ale chápejte to z hlediska kočky!POkud kočka potřebuje s někým nutně být na delší dobu než tři dny,musíte jí něco najít..Voliéra je tak na 5-6 dní!Možná i méně!Kočka se tam zbytečně stresuje!Já vám povím takovou menší historku která se stala mé kamarádce když odjela na dovolenou na 10 dní a kočku nechala ve voliéře!
Dana měla jed do Tunisu a kočku potřebovala někam rychle dát...Jelikož nemě hlídání,kočku ztrčila do velké voliéry,kde měla před tím krásné velké papoušky...Ale kočce se klec nezamlouvala a i když měla všechno,klec jí byla naprosto vedlejší...Když Dana odjela,kočka se rozhodla že roztrhne plachtu a jednoduše otevře západku..Západka tam ale nebyla a tak se rozhodla že zničí dřevěnou střechu...Jelikož byla střecha taková slabá,rychle se protrhla..Kočka vyskočila ven a byla fuč...Dana jí už nikdy nenašla..A víte proč?To je snadné!Kočka byla vymazlená a zvyklá na domov kde byla Dana nebo kde byl někdo!Dana se domnívá,že jí kočka stále hledá,ale nikdy jí nenajde!

Vidíte jak to dopadá?Ta kočka se jmenovala Merry Besiee,ale říkalo se jí Bess..Byla to kříženkyně Mainské mývalí s Britskou modrou!Byla opravdu krásná!Ale i kočky jsou hloupé,jako zrovna Bess!

Prosím vás,předejděte tomu a najděte kočce nový domov!Je to důležité jak pro vás,tak i pro kočku!


Teď bych chtěla ještě říct menší radu kterou vzkazuje Dana...Má už novou kočku a tohle vzkazuje všem takovím lidem,kteří se chystají tohle udělat a kočce tak možná zajistit útěk,nebo dokonce smrt!

Byla jsem hloupá,že jsem tohle udělala,Besiee byla moje půlka srdce!Kdybych jí tak dala sestře!Pochopila jsem,ale jednu věc..Pořád jsem si myslela,že Bess se dokáže sama rozhodnout co a jak a já se tím moc nezatěžovala!Bess byla hrozdně šikovná,a tak jsem prostě do teď nepochopila proč!Ale kočky jsou plné zvratů a Bess byla možná jiná než se zdálo navenek!Teď mám čistou Mainskou mývalí kterou nikdy nezapomenu ve voliéře bez dobrého dozoru sestry!Vlastně,Lady Prettye,neboli Prett,nikdy voliéru nespatří!

Tak to s ní souhlasím!
Ještě jednou si přečtěte tu nádhernou poslední větu plnou ponaučení,lítosti,lásky,opatrnosti a strachu,který Dana už nikdy nechce zažít!


Tak hezké rozhodnutí!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Micha-Ella Micha-Ella | Web | 4. července 2009 v 22:14 | Reagovat

ahoOj U mě Na BlOgu je Nový časopiS,který JseM VyrobiLa.Tak si ho Prosím Přečti a napiš do Komentářů tvůJ názor na časoPis

ps:hezKej bLog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama